Powrót do spisu treści

HISTORIA

Nie ucz się historii, tego co minęło, bo nic ci to nie da (po co ci przeszłość, gdy istnieje tylko teraźniejszość). Musisz się skupić na planach - strategię podpowiedzą. Wszystko, co ci jest w tej chwili potrzebne, zostało uruchomione wraz ze stosowną wiedzą. Do ciebie należy przyszłość i nowy obraz świata, którego porządek i stan ustalasz według własnej woli.

Tu nic nie zostało do końca określone. Zostawiliśmy tobie większą wolność w doborze scenariusza, niż gotów byłbyś przyjąć. Skup się na swojej mocy, na opanowaniu wewnętrznych energii, na nas (świecie duchowym), a twoje działania się uproszczą i wskoczą same na orbitę całkowitej wykonalności. Nie odnoś swojej wiedzy do związku z przeszłością, bo dla ciebie jest to zwyczajna strata czasu - a jego na błędy nie masz. Nie to złoto, co się świeci, ale to, co ukryte przed wami. Gdyby było odkryte, nie moglibyście dokonać wyborów i wzrastać (trudne doświadczenia sprawiają, że nasz wzrost jest szybszy).

To, co wielu nazywa nieodpowiedzialnością Boga, jest w rzeczywistości darem Jego Serca, objawieniem Prawa Wolnego Wyboru w doświadczaniu życia. Jak zauważyliśmy, nikt nie dziękuje Bogu, gdy życie mu wychodzi, bo uważa, że zawdzięcza to sobie. Nie oskarżajcie więc także Boga za popełnione przez was i bliźnich błędy. Gdy to robicie, w innych upatrując winę, zapominacie o prawdziwym źródle zła, które czai się poza ludzką energią. Jego nie winicie za nie (prawdziwego zła nikt nie widzi).

Nakazywało wam ono bowiem wierzyć w to, że samo nie istnieje, że tylko wyrodne ludzkie serce jest przyczyną waszego bólu, upadku, a nawet znieprawienia. To nie jest prawdą. Gdy rozpoznacie machinę zła, będziecie nie tylko mogli pomóc sobie i bliźnim, ale i wiele uczynicie dla naturalnych praw tego świata, które stanowią o podstawach życia na tej planecie.


Powrót do spisu treści