Powrót do spisu treści

ŻYCIE

Życie jest w was, ale wy tego nie pojmujecie, Odcięliście się od cudu życia na rzecz widzenia okiem, a nie duszą. Ciągle widzicie plakaty, a nie widzicie tej chmury w środku, a tylko w niej ukryty jest dar pojmowania siebie i życia, które was unosi, na którym wspiera swoje schodzenie ludzki duch.

Życie jest biologicznym snem, który spowija boskie cząstki wszechświata, nadając im ruch, dzięki któremu świadomość istot wznoszących się może śnić o sobie, swojej doskonałości, cudzie wyboru, który poprzez iluzję dobra i zła potrafi się wspiąć na wyżyny swoje, skąd widać drogę rozświetloną blaskiem obecności Ojca.

Dzięki życiu, gdy patrzysz na ludzi, gdy jesteś miłością, gdy toniesz w namiętności, gdy uzdrawiasz, gdy nić braterstwa ujmuje twoje serce, wtedy istniejesz nie w związkach fizycznych, nie w materiach i energiach ze sobą powiązanych, ale śnisz cząstkami własnego ducha.

Życie jest bowiem przemieniającym wszystko Duchem Świętym, snem Ojca o jutrze, jest niczym wobec Niego, ale wszystkim co ma. Życie jest ruchem świadomości ducha i ciała. Gdy odczujesz Puls, pokierujesz całością, nadasz ruch własnym myślom, które poprzez działanie objawią światu to, co w tobie najpiękniejsze – kreację twojej własnej świadomości, artyzm twojego własnego ducha, potęgę ludzkiej myśli i moc twojego otwartego, przepojonego ruchem serca.

Życie, puls, ruch, Duch Święty i ty, to jedno i to samo, gdy są w Ojcu zespolone poprzez swoje sny. Więc śnij o miłości, radości, o wolności. Raz na zawsze odetnij się od trwogi, bólu i cierpienia, od tego, co zabija życie. Ale poprzez nie wygrałeś. Nie wygrałeś poprzez pojęcie tej prawidłowości, ale poprzez dokonanie wyboru z opowiedzeniem się za Ojcem, którego cząstką jesteś. Cząstką obdarzoną wolną wolą.


Powrót do spisu treści